Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Admin idnes.cz mě šikanuje nesmyslnou cenzurou

22. 10. 2015 20:18:11
Tento článek mi byl stažen v domnění, že to přehlédnu? Protože jiné vysvětlení mě nenapadá: http://jardanovak.blog.idnes.cz/c/478958/musime-to-nase-vyhlazovani-brat-s-humorem-kdyz-proti-tomu-nic-nedelame.html

(otevřený dopis pro idnes.cz)

V článku byl obrázek. Na chvíli mi článek byl stažen, důvod byl prý obrázek zobrazující násilí, jenž jsem použil ve svých třech starších článcích a žádný administrátor s ním neměl problém, dle mého šlo spíše o cenzuru v osobní režii posuďte sami:

Jsem schopen doložit desítky článků na stránkách idnes.cz blogů na kterých jsou zmasakrovaní lidé, žádná kreslená satira, ale vraždy, popravy a další věci, které těžko rozdýchávám i já, ale články obsahující tyto drastické záběry zobrazující násilí v té nejdrsnější podobě nebyly staženy z hlavní stránky blogu a jsou stále k vidění na hlavní stránce blogu, samozřejmě už mezi staršími: http://jardanovak.blog.idnes.cz/c/467388/ctyri-utoky-za-dva-dny-z-toho-tri-dnes-je-snad-nejaky-muslimsky-svatek.html .

Nyní si všimněte v tomto blogu, že je tolerován obrázek úplně stejný, s jediným rozdílem, je to realita. Třetí obrázek odspodu: http://olser.blog.idnes.cz/c/475633/v-islamisticke-propagande-jasne-plati-zvrhle-heslo-zadne-mrtve-decko-nesmi-prijit-nazmar.html

Tímto seriózně žádám administrátory, aby uplatňovali pouze jeden metr, není správné, když někdo zde zobrazuje uřezávání hlav a je tolerován, přitom já jsem za kreslený černý humor, který není ani z desetiny tak drastický, byl stažen.

Obrázek je především Satirou:

Satira je označení pro umělecký, zejména literární žánr, využívající komičnosti, výsměchu, karikatury a ironie ke kritice nedostatků a záporných jevů. Využívá se zejména v aforismech, epigramech, parodiích, pamfletech, komediích a fraškách. Vznikla v Římě. (lat. (lanx) satura znamená všehochuť)

Satira je nedílnou součástí uměleckého díla literárního, autoři se jejím užitím vyslovují ke společenským problémům.Objevuje se v realistické literatuře.

Jak jistě víte, Satira, i když se nám nelíbí, do publicistických článků s politicko-společenským tématem neodmyslitelně patří.

Další případ a ten samí administrátor Tereza Janků mi zablokovala zveřejnění tohoto článku: http://jardanovak.blog.idnes.cz/c/481129/vyber-toho-nejlepsiho-z-imigracni-krize.html

Prý tak propaguji nenávist (wtf?!) Zajímalo by mě jak? Citací titulků? Citací slušných komentářů? Citací faktů? Satirickým obrázkem?

Naše komunikace s pí Terezou Janků

Tereza Janků: 21. 10. 2015, 16:20:13: Dobrý den, obrázek ve Vašem článku odporuje Kodexu v bodě: Bloger nesmí propagovat ani vyjadřovat rasovou, národnostní, náboženskou ani jinou nesnášenlivost vůči jednotlivcům či skupinám osob, obzvlášť pak vůči menšinám. Stáhli jsme proto článek z hlavní strany. Pokud obrázek odstraníte, může být článek opět zobrazován na homepage blogů. S pozdravem, Tereza Janků Od: helpdesk

Já: 21. 10. 2015, 16:27:16: Dobrý den jak satirický obrázek může někoho diskriminovat ? Konkrétně čím, já ho upravím.

Tereza Janků: 21. 10. 2015, 16:33:55:

Dobrý den,konkrétně jde o protiklad rozzuřeného černocha, dobývajícího se do dveří, za nimiž se nachází vystrašená bílá žena, to vše v kontextu Vašeho článku.

Úprava obrázku nepomůže, je třeba ho z článku odstranit.

Já: 21. 10. 2015, 16:47:00:

No takhle jsem se na to nepodíval, nejsem totiž rasista. Viděl jsem muže, ne černocha, který jde přes překážky až k vysněné Německé sociálce a je ochoten po cestě ničit. Bílou ženu, jak tvrdíte vy jsem taky rasově nesegregoval jako vy, ale pouze tam vidím Političku Merkelevou, která je zvala, jako každá žena co se zamiluje do násilníka a nakonec, když už jí není pomoci toho lituje. Vaše rasistické smýšlení je navíc špatné, muž je sice opálený ale není typickým černochem, jedná se o Araba tmavší pleti, ale to dle mého nehraje roli. Říkáte tedy, když umístím fotografii s bílím agresorem, bude vše v pořádku? Děkuji Jaroslav Novák

Tereza Janků: 21. 10. 2015, 16:48:53: v kontextu článku nikoliv

Já: 21. 10. 2015, 17:06:02: A jaký je kontext článku, že s ním nemůže korespondovat fotografie? Článek jasně cituje titulky i vašich novin. Článek cituje komentáře z vašich stránek! A obrázek je satirickým upozorněním, že ne každý uprchlík musí být přínosem pro naši společnost(to není nic nesnášenlivého). V tomto ohledu jsem neporušil kodex ani v kontextu či bez kontextu. Rozhodně nehlásám já ani obrázek nesnášejte imigranty, jasně můj článek vypovídá, že musíme být obezřetní i při pomoci bližnímu. Pokud jste vyčetla něco jiného, rasistického, jako že jsem si dovolil dát na jeden obrázek bílího a černýho člověka tak se vám omlouvám, ale všichni lidé nemají stejnou barvu a slibuji, že v příštím obrázku bude oběť černá, třeba až budu psát o diktatuře v Keni. Chápu, že jste si to špatně vyložila, možná když se na to budete koukat bez rasové segregace nebude se vám obrázek zdát nesnášenliví, ale přijde vám jako vtipná satira, představte si že jsou oba třeba růžoví, ja fakt nevim, rasismus bych u vás jako u admina idnes.cz nečekal. Já rasista nejsem, proto mi to odpusťte a článek opět odblokujte, pokud mi nedokážete odcitovat porušení v čem konkrétně a v jakém kontextu. Děkuji Jaroslav Novák

Po tomto emailu se beze slov odmlčela, říkám si, to se teď bude všechno cenzurovat? Jedinná povolená oběť je ta černá? Kritika kohokoliv tmavšího než jsem já je špatná? Pardon, kritizuji naše bílé politiky, stejně jako černé zločince a dokonce vůbec mě nezajímají jejich barvy, ale jejich činy. Rasistický pohled Terezy Janků mě šokoval. A co vás?

Samozřejmě důvod je jiný, nemůže se smířit s tím, že se mi v tomto ohledu dá jen stěží oponovat a tak jejím osobním nástrojem se stalo zneužití cenzury na idnes.cz, alespoň doufám že se jedná o zneužití, protože neustále věřím, že by idnes.cz takovouhle cenzuru nikdy neschválil. Argumenty jakými se pokouší cenzuru podložit jsou nesmyslné a každý to vidí. Například, že je špatně aby oběť byla bílá a násilník černý. Přestože to tak ani vůbec neprezentuji, jako hru na rasy, navíc nelegální imigranti nemají žádnou definovanou barvu, Syřané jsou většinou bílí, Turci hnědí a Afričané černí.

Tímto prosím ostatní adminy idnes.cz o pomoc. Je očividné, že si na mě Tereza Janků z idnes.cz zasedla, nesouhlasí s mými názory a blokuje mi ty samé články a fotografie, které mi byli dle stejného kodexu blogera povoleny v minulých časech.

Se vší slušností děkuji za pozornost Jaroslav Novák bloger a propagátor portálu idnes.cz.

Autor: Jarda Novák | čtvrtek 22.10.2015 20:18 | karma článku: 24.18 | přečteno: 822x

Další články blogera

Jarda Novák

EU vs Austrálie v otázce imigrace

Napadlo mě srovnat tyto dva celky. Jsou jak rozlohou, tak i mentalitou podobné. Jen v imigrační politice se velmi liší.

27.10.2015 v 18:43 | Karma článku: 14.80 | Přečteno: 351 | Diskuse

Jarda Novák

Sluníčko vs. Jarda

Multikulturně obohacující diskuse. Opravdu to stojí za to, když se nad tím zamyslíte. Popřípadě níže v diskusi můžete vyjádřit svůj nesouhlas.

26.10.2015 v 3:50 | Karma článku: 23.06 | Přečteno: 967 | Diskuse

Jarda Novák

Jak Hassan zjistil, že mu Romea nepomůže

Název jako pro typickou českou pohádku, ovšem v hlavní roli se naivita střetla s realitou. (reakce na článek: http://hassan.blog.idnes.cz/c/438887/Velvyslance-USA-Schapiro-Vite-jake-praktiky-ma-Klara-Kalibova.html )

24.10.2015 v 17:32 | Karma článku: 41.05 | Přečteno: 2972 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karel Januška

Jaká bude nová vláda?

Podle chování ministrů spravedlnosti dvou nejsilnějších stran a podle chování předsedů těchto stran, lze usuzovat o tom, zda se republika stane právním státem, nebo bude řízená skupinami stranických odborníků.

21.11.2017 v 3:35 | Karma článku: 6.49 | Přečteno: 141 | Diskuse

Tomáš Flaška

Biľak byl velký učitel

Prezident Zeman při příležitosti své návštěvy v Rusku poskytl před touto návštěvou agentuře TASS rozhovor, jak bývá při takových návštěvách zvykem. Člověk si jen musí položit otázku čí je to vlastně prezident.

21.11.2017 v 2:27 | Karma článku: 20.08 | Přečteno: 367 | Diskuse

Vítězslav Stanovský

GDPR - miniseriál - díl 1.

GDPR je nařízení z Evropské unie, které vstoupí v platnost 25. 5. 2018. Jedná se o nařízení, tedy je automaticky platné bez národních úprav pro všechny země EU a EFTA. My máme pouze povinnost být s ním v souladu...

20.11.2017 v 22:16 | Karma článku: 7.93 | Přečteno: 358 | Diskuse

Jaroslav Čejka

Není Klaus jako Klaus

Ve svém komentáři k 17. listopadu se Václav Klaus ml. distancoval od dnešní podoby jeho oslav i od lidí, kteří je dnes využívají jen ke svému zviditelnění. Tehdejší události však označil za radostný moment, jaký už asi nezažije.

20.11.2017 v 15:25 | Karma článku: 20.73 | Přečteno: 727 |

Jindřich Pacovský

Znovu o "digitálním" řízení zdravotnické péče (eHealth)

Jeden z pohledů na problémovou "digitalizaci" procesů kolem zdravotnictví. Volně navazuje na setkání Evropského liberálního fóra v Praze.

20.11.2017 v 13:30 | Karma článku: 7.93 | Přečteno: 329 | Diskuse
Počet článků 259 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1413

Více na: jardanovak.blog.idnes.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.