Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Základní příjem

9. 09. 2014 17:02:01
 Základní příjem (dále jen ZP) Znamená, že každý občan státu dostane příděl finančních prostředků na základní věci k přežití.

Sociální úřady už nebudou muset vypočítávat, kolik máte dostat, nebudou muset počítat děti, vaše vedlejší příjmy a tak dále. Celá náročná administrativa se tím zruší. Bude se moci zrušit celé ministerstvo sociálních věcí. Lidé pobírající příspěvky se zdravotním postižením budou spadat pod ministerstvo zdravotnictví. Pracovní úřady a jejich neschopnost najít práci lidem či ji zprostředkovat je gigantická. Na úřad práce po zavedení ZP budou docházet opravdu jen ti, co práci hledají. Ti co jí hledají si ji stejně najdou bez úřadů práce. Tím pádem odpadá financování hord úředníků, byrokracie, pronájmů budov, prakticky všechny náklady v řádech desítek miliard a více. Skončí tak umělé zaměstnávání na práci bez vytváření jakýchkoliv hodnot. Tím pádem navýšení ekonomické konkurenceschopnosti České republiky a také podniků v ČR.

 

 

Základní příjem se může zavést jak v republice, tak i v celé EU. Je přeci velmi diskriminující a společnost rozdělující, když ten co pracuje dostane peníze vydělané a ten co nepracuje dostane peníze od státu. Sociální systém ČR selhal na celé čáře. Rozděluje společnost, vytváří diskriminační podmínky, vytváří společenskou nenávist. Politikům to do určité míry vyhovuje, ti korumpující jsou méně vidět, přes společenské nepokoje.

Na základní příjem, který by se měl pohybovat mezi 6000 Kč až 13 000 Kč, by měl nárok každý občan ČR a při celo unijním zavedení každý občan EU. V případě, že to tak bude, je třeba zavést přísné imigrační zákony, aby jsme zde udrželi stejně početný stav lidí a nesestěhovala se sem polovina afriky, jak se již děje dnes i bez základního příjmu, základní příjem posílí imigraci. Avšak mohu zde uvést krásný příklad svobody, ne-diskriminace a přitom jasných pravidel. To je Švýcarsko jenž má přísné imigrační podmínky, přesto je ve Švýcarsku 24% přistěhovalců. Jenže nejde o nepřizpůsobivé přistěhovalce, členy mezinárodních gangů, zločince na útěku, ekonomické přistěhovalectví je zde velmi omezené. Ne každý dostane povolení a ne každý má vyhráno, když povolení dostane. Takže pokud se zaměříme na přistěhovalce ve Švýcarsku, jsou velkým přínosem, ale ne na stavbách, jako u nás, kde měli spíše pracovat naše děti po maturitě na místo hord přistěhovalců obcházející daně. Jsou přínosem v medicíně, hokynářství, vědě, výzkumu a tak dále, jsou rovnoměrně rozloženi do všech odvětvích, stejný počet přistěhovalců, co pracuje na stavbách, je i zaměstnáno v nemocnicích, vědě a výzkumu. Proto má Švýcarsko také 2% nezaměstnanost, díky tomuto rozložení a nejen díky tomu. Sociální dávka na jednoho jedince měsíčně je ve Švýcarsku minimálně 32 000 Kč může být i vyšší, ale rozdíl není takový jako v ČR, kdy u nás jeden člověk dostane 2400,- na měsíc a druhý 40 000 Kč. Takovéto rozdíly my máme v Čechách. Navíc vznikl trend pobírat sociální dávky ve více zemích, například se dnes vyšetřuje, jaké rodiny pobírají sociální dávky ve Velké Británii a v ČR zároveň. Tento problém by nebyl kdyby jsme opsali Švýcarské imigrační zákony. Ono je není třeba ani vymýšlet a testovat, oni už jsou napsány a navíc Švýcarsko za implementaci těchto zákonů nebude chtít po České republice ani korunu, přezevšechna autorská práva. Jen hlupák se dívá na tento stav a volí stejné strany, které nejsou ochotny svědomitě řídit Českou republiku.

 

Negativa: Ze začátku zavedení zvýšené inflace. Propad koruny v kurzu

Pozitiva: Zrušení tisíce úřadů a celého ministerstva, zrušení trafik navázané na Ministerstvo sociálních věcí, konec diskriminace kvůli zvýhodněným sociálním dávkám, expanze vnitřního trhu práce, navýšení konkurenceschopnosti. Rozvíjení individualismu a s tím spojená pozitivní tvorba, která například psala dějiny vědy či umění a jiných, navýšení kvality výrobků. Sociální spravedlnost. Příspěvek na ZP dostane každý stejný ať pracuje, nepracuje, nebo je zaměstnavatel. Navýšení cen a platů na úroveň západní Evropy. Zrušení byznysu s ubytováním sociálně vyloučených. Zrušení systémového sociálního vyloučení. Vyšší výběr daní. Podpora Českého průmyslu.

 

 

Dodatek: Peníze ušetřené za chod ministerstva, úřadů, trafik, dotací navazující na sociální programy, zvýšená produktivita, vyšší počet peněz v oběhu snadno pokryjí náklady na základní příjem. Platy se zvýší všem, díky dostatku peněz v oběhu, budou i podniky mít i více peněz na zaplacení a nalákání zaměstnanců se základním příjmem. Aby toto bylo uskutečnitelné musí se zajistit patřičné imigrační zákony. ZP či bohaté sociální dávky na západě přitahují stále více uprchlíků z třetího světa. Naše imigrační zákony jsou fušérské a nic se s tím neděje. Je to tím, že mezinárodní korporace budující továrny na naší úrodné půdě, chtějí levnou pracovní sílu. Pokud nebudou mít levnou pracovní sílu, zaměří se více na přidanou hodnotu a vyšší kvalitu, což vede i k vyšší konkurenceschopnosti státu, občanů a lepší životní úrovni obyvatel. Nutností je také ochránit České hospodářství, v případě zavedení ZP v celé Unii ochránit hospodářství EU pomocí zákonů o vyvádění peněz a zákazu dovozu výrobků z druhé strany polokoule, které sami vyrábíme. Všechny tyto zákony má Švýcarsko.

Autor: Jarda Novák | úterý 9.9.2014 17:02 | karma článku: 17.76 | přečteno: 1447x

Další články blogera

Jarda Novák

EU vs Austrálie v otázce imigrace

Napadlo mě srovnat tyto dva celky. Jsou jak rozlohou, tak i mentalitou podobné. Jen v imigrační politice se velmi liší.

27.10.2015 v 18:43 | Karma článku: 14.41 | Přečteno: 347 | Diskuse

Jarda Novák

Sluníčko vs. Jarda

Multikulturně obohacující diskuse. Opravdu to stojí za to, když se nad tím zamyslíte. Popřípadě níže v diskusi můžete vyjádřit svůj nesouhlas.

26.10.2015 v 3:50 | Karma článku: 22.87 | Přečteno: 960 | Diskuse

Jarda Novák

Jak Hassan zjistil, že mu Romea nepomůže

Název jako pro typickou českou pohádku, ovšem v hlavní roli se naivita střetla s realitou. (reakce na článek: http://hassan.blog.idnes.cz/c/438887/Velvyslance-USA-Schapiro-Vite-jake-praktiky-ma-Klara-Kalibova.html )

24.10.2015 v 17:32 | Karma článku: 41.03 | Přečteno: 2968 | Diskuse

Jarda Novák

Admin idnes.cz mě šikanuje nesmyslnou cenzurou

Tento článek mi byl stažen v domnění, že to přehlédnu? Protože jiné vysvětlení mě nenapadá: http://jardanovak.blog.idnes.cz/c/478958/musime-to-nase-vyhlazovani-brat-s-humorem-kdyz-proti-tomu-nic-nedelame.html

22.10.2015 v 20:18 | Karma článku: 24.00 | Přečteno: 816 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jiří Rod

I já jsem nespokojený s politickou situací u nás

Dlouhá léta se zajímám o politiku a pozorně sleduji naši politickou scénu. A musím přiznat, že i já - jako jeden z těch, kteří fandí našemu polistopadovému demokratickému dění - cítím určité rozčarování.

20.9.2017 v 17:20 | Karma článku: 14.82 | Přečteno: 363 | Diskuse

Michael Pálka

Tak jaký jsem byl, Ovčáček ?

"Tak jaký jsem byl, Ovčáček?" "Skvělý pane prezidente, skvělý.Jako obvykle, skvělý.Řekl bych i více než skvělý."

20.9.2017 v 17:17 | Karma článku: 15.82 | Přečteno: 284 | Diskuse

Aleš Boháč

Opravdu se v Ústavě nesmí škrtat?!

Politici si z kvót na migranty udělali tahák do voleb. Ale dělají si z nás jen legraci. Kdyby nám EU posílala Ukrajince a Poláky, tak jim budeme i tleskat. Ale tady se jedná o muslimy. O islám. A to je ten problém!

20.9.2017 v 12:07 | Karma článku: 29.85 | Přečteno: 649 | Diskuse

Žarko Jovanovič

Kauza "muslimské šátky při výuce" aneb ostuda u soudu a nechutní islámofobové

Po včerejším potvrzení rozsudku senátem odvolacího soudu v kauze Zdravotnické školy Ruská resp. nošení muslimských šátků při výuce také zaznělo "ostuda u soudu a nechutní islámofobové" , "soudce měl rozhodnout a mlčet"

20.9.2017 v 11:34 | Karma článku: 40.37 | Přečteno: 2423 | Diskuse

Jan Dvořák

Večer v oase klidu u paní Kancléřky (pohled do zákulsí )

Kancléřka ve svém pokojíku zařízeném ještě z dívčích let si právě pustila televizní zpravodajství. Komentátor tam připomíná nepříznivé dopady amerických protiruských sankcí na Evropu, a Německo zejména.

20.9.2017 v 10:26 | Karma článku: 18.05 | Přečteno: 446 | Diskuse
Počet článků 259 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1410

Více na: jardanovak.blog.idnes.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.